Pielgrzymko-wycieczka do Włoch

Dzień 1           4.00 – zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd na nocleg w okolice Jeziora Garda.

Dzień 2           Rano udamy się do Sieny – miasta założonego jak mówi legenda przez synów Remusa. Uciekli oni tutaj z Rzymu przed gniewem swojego stryja – Romulusa. Najciekawszym zabytkiem tego miasta jest Katedra (wew.), której dzisiejsza nawa główna miała być tylko transeptem planowanej nowej budowli. Oprócz Katedry będziemy podziwiać: Palazzo Pubblicio, który stoi przy słynnym Pizza del Campo oraz inne budowle pobudowane głównie w stylu gotyckim, tworzące niezrozumiałą plątaninę ulic dla turysty. Nocleg w okolicy Chiusi.

Dzień 3,4 i 5    Dni przeznaczone na poznawanie Stolicy Włoch. W trakcie naszego pobytu w Rzymie będziemy mieli możliwość zobaczenia m. in. czterech Bazylik większych: Bazyliki św. Piotra, Bazyliki św. Janów na Lateranie, Bazyliki św. Pawła za Murami oraz Santa Maria Maggiore. Będziemy mieli również możliwość poznać bliżej nieco dzieje Imperium Rzymskiego spacerując wzdłuż Koloseum oraz Forum Romanum. Wejdziemy także na Kapitol oraz udamy się na tzw. Place Barokowe – zobaczymy Plac Navona, Plac Hiszpański oraz Fontannę di Trevi. Uzupełnieniem naszego pobytu w Wiecznym Mieście będzie wizyta w Opactwie Tre Fontane oraz w Bazylice Świętego Krzyża Jerozolimskiego. Chętni – po wcześniejszym zapisie – będą również mieli możliwość wejścia do Muzeów Watykańskich (dodatkowo płatne 18€/os.). W trakcie naszego pobytu w Rzymie nocować będziemy w domu pielgrzyma w centrum Miasta.

Dzień 6           Dzień ten rozpoczniemy od przejazdu do San Giovanni Rotondo, gdzie przebywał św. Ojciec Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi – tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Po przyjeździe odwiedzimy Sanktuarium tego wielkiego Świętego naszych czasów. Będziemy mieli możliwość modlitwy przy Jego grobie, jak również będziemy mogli zobaczyć małe muzeum z rzeczami związanymi ze Św. Pio z Pietrelciny. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 7           Po śniadaniu udamy się do Monte Sant’Angelo – miasta znajdującego się na wysokości około 850 metrów nad poziomem morza. Jest tutaj szczególnie żywy jest kult Świętego Michała Archanioła. Źródłem tego kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Według tradycji Grota, która jest centralnym miejscem Sanktuarium, cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie była ona nigdy poświęcona ręką ludzką. Tego dnia również udamy się do Manopello. Właśnie tam przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa. Obraz pojawił się w miasteczku pięćset lat temu, jak głosi legenda – przyniesiony przez anioła. Z Manopello przejedziemy do Sanktuarium Loretańskiego. Loreto to jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech. To właśnie w tym mieście, otoczony ścianami wspaniałej bazyliki, znajduje się tzw. Domek Matki Bożej, nawiedzany od wieków przez tłumy pielgrzymów. Tradycja mówi, że w 1291 r., kiedy to upadła ostatnia twierdza krzyżowców w Ziemi Świętej – port Akkon, domek NMP zabrali z Nazaretu aniołowie, by nie sprofanowali go czciciele Allacha. Przenieśli go najpierw do Ilirii, a w 1294 r. do Loreto. Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Rimini.

Dzień 8           Rano przejedziemy do stolicy regionu Emilia-Romagna – Bolonii. W czasie spaceru po tym niezwykłym mieście będziemy mieli okazję zobaczyć m.in.: Bazylikę św. Petroniusza, Plac Maggiore, Pałac del Re Enzo, Bazylikę San Stefano oraz słynne Dwie Wieże, które są pozostałością po blisko 200-stu wieżach znajdujących się w Bolonii w czasach średniowiecza. Nawiedzimy również kościół św. Dominika, gdzie spoczywa założyciel zakonu dominikanów. W dalszej części dnia przejazd do Padwy. Według legendy założycielem miasta był legendarny wódz trojański – Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie. Nocleg planowany jest w okolicy Padwy.

Dzień 9           Powrót na miejsce zbiórki z dnia pierwszego przewidziany na godziny późno-wieczorne, a nawet nocne. Godzina dojazdu uzależniona m. in. od natężenia ruchu oraz od godziny wyjazdu z hotelu.

 

Cena :    1250 PLN + 390 Euro

Warunkiem zapisania się na wyjazd jest dostarczenie prawidłowo wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenia zaliczki  w wysokości 600 PLN; pozostała kwota najpóźniej do 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

Termin wyjazdu:  08-16.07.2019

Cena obejmuje:

 • przejazdy autokarem wyposażonym w klimatyzację, tv, barek, wc,
 • zakwaterowanie w hotelach *** oraz w Rzymie w domu pielgrzyma – pokoje 2,3 osobowe,
 • śniadania od 2-go do 9-go dnia i obiadokolacje od 2-go do 8-go dnia,
 • opiekę pilota (oraz przewodnika lokalnego w miejscach do tego wymaganych),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP.

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 40€/os.),
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 800 PLN/os. za cały wyjazd,
 • napojów do obiadokolacji,
 • wydatków osobistych,

 UWAGA!

 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego na czas trwania pielgrzymki.
 • Strój do zwiedzania miejsc świętych powinno cechować: zakryte ramiona, bardzo skromny dekolt oraz przykryte kolana (kobiety mogą być w spodniach) – poza miejscami świętymi strój dowolny.
 • Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. Chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić (160 PLN/os.) przed podpisaniem umowy,
 • Uczestnik również może dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych (od 5 PLN/dzień).
 • Program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Formularz zgłoszeniowy

Imię

Nazwisko uczestnika

Data urodzenia (wybierz datę, jeśli pole wyboru nie rozwija się proszę skorzystać z innej przeglądarki)

Parafia

Adres zamieszkania

Telefon uczestnika

Adres email

Imiona i nazwiska rodziców (opiekunów):

Opiekun niepełnoletniego uczestnika:

Adres rodziców (opiekunów) w czasie pobytu na pielgrzymce:

Dowód tożsamości

Data ważności dokumentu tożsamości