Program

sobota, 17 czerwca 2017

 

9.00 – stacje ewangelizacyjne w kościołach Poznania

Nawiedzając poszczególne kościoły w śródmieściu Poznania ministranci mogli zastanowić się nad swoim powołaniem w Kościele (jako katolika, ministranta oraz rozeznawać swoje powołanie w przyszłości). W kościołach pielgrzymi poznali historię danego miejsca i jego znaczenie dla Poznaniaków. Mogli również porozmawiać z przedstawicielami różnych wspólnot młodzieżowych działających w Archidiecezji Poznańskiej oraz wspólnot kleryckich i zakonnych związanymi z poszczególnymi kościołami.

Na szlakach kościołów stacyjnych znalazły się kościoły: Św. Marcina, Bożego Ciała, Św. Franciszka Serafickiego (oo Framciszkanie), św. Jana Jerozolimskiego za murami, Kaplica WT UAM Zwiastowania NMP, Wszystkich Świętych, Bazylika św. Józefa (oo Karmelici), NMP Wspomożenia Wiernych (księża salezjanie), Najświętszej Krwi Pana Jezusa, Św. Wojciecha, Św. Antoniego (oo Franciszkanie Conv), NSJ i MB Pocieszenia (oo Jezuici)

10.30 – spotkanie w farze poznańskiej

Wszystkie grupy spotkały się w poznańskiej farze, gdzie uwidocznił się wspólnotowy charakter spotkania. Bp. Adam Bałabuch porozprowadził nabożeństwo zawierzenia ministrantów MB Nieostającej Pomocy.

11.00 – marsz z Jezusem

W radosnym Marszu z Jezusem (procesja eucharystyczna) uczestnicy przeszli pod poznańską katedrę. W ten sposób mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć setki młodych ludzi idących za Jezusem. Droga ta była zarówno aktem kultu jak również świadectwem wiary wobec przypadkowo spotkanych na trasie ludzi.

12.00 – MSZA ŚWIĘTA

W południe na uroczystej Eucharystii zgromadziliśmy się w poznańskiej katedrze. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił J.E. ks. abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński, w  koncelebrze z biskupami Damianem Brylem z Poznania i Adamem Bałabuchem ze Świdnicy.

13.30 – posiłek

Swoje gościnne progi otwarły dla nas seminaria duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. Uczestnicy mogli poczęstować się ciepłym makaronem z sosem oraz poznańską drożdżówką.

15.00 – podsumowanie konkursów

Redaktor Michał Bondyra z ministranckiego czasopisma “KnC” wraz z ks. Adamem Pieckenhagenem z dumą wręczyli nagrody uczestnikom konkurów ogłoszonych na ramach “KnC”.

15.15 – koncert 2Tm 2,3

Grupa znanych w Polsce muzyków z Robertem Fridrichem zaświadczyła wobec młodych, że warto podejmować w życiu ryzyko bycia katolikiem.