Koronacja Matki Bożej Bukowskiej Literackiej

Umiłowani Archidiecezjanie!

 

Dnia 10 września 2017 roku o godzinie 12:00 na stadionie miejskim w Buku rozpocznie się Msza Święta podczas, której dokonam koronacji – na prawie diecezjalnym – cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej, który od wieków cieszy się czcią i szacunkiem wiernych nie tylko z Buku, ale także z okolicznych miejscowości.

Koronacja Matki Bożej Bukowskiej Literackiej będzie ważnym wydarzeniem w życiu  Archidiecezji Poznańskiej. Po raz ostatni na terenie archidiecezji przeżywaliśmy koronację figury Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu, która odbyła się 3 lipca 2005 roku. Wyrażamy radość, że kolejne maryjne sanktuarium będzie mogło cieszyć się posiadaniem ukoronowanego Cudownego Wizerunku co jak ufamy, pobudzi pobożność mieszkańców parafii, dekanatu i okolicznych miejscowości, którzy za przyczyną Dziewicy Maryi będą zwracali się do Boga w różnych potrzebach.

Serdecznie zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do wzięcia udziału w uroczystości koronacyjnej Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Zaproszenie kieruję do Rodzin, dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszam Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, służbę liturgiczną i wspólnoty działające w parafiach naszej archidiecezji. Zaproszenie kieruję także do Kapłanów oraz Braci i Sióstr zakonnych. Serdecznie proszę wszystkich chorych i samotnych o ofiarowanie modlitwy w intencji duchowych owoców koronacji.

Matce Bożej Literackiej zawierzam wszystkich parafian oraz zaangażowanych w przygotowanie uroczystości na czele z księdzem Kustoszem Kanonikiem Andrzejem Szczepaniakiem, rodziny, dzieci i młodzież oraz wszystkich pielgrzymów, którzy przybędą na uroczystość. Dla chorych i cierpiących wypraszam łaskę zdrowia i pociechy.

 

Z serca wszystkim

b ł o g o s ł a w i ę

 

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

 

Zobacz także: