Kurs ceremoniarza w Lesznie

W LESZNIE przy Bazylice św. Mikołaja jest organizowany kurs ceremoniarza dla ministrantów okolicznych dekanatów. Rozpoczęcie w sobotę 22 kwietnia br. w godz. 12.00 – 16.00. Spotkania odbywać się w kolejne soboty (w poszczególnych parafiach Leszna) w godzinach 14.30 – 19.30: 29 kwietnia; 6 maja; 13 maja; 27 maja; 16 czerwca (piątek po Bożym Ciele) oraz weekendowy zjazd w dniach 19-20 maja w ośrodku Morena w Osiecznej. Każdy sobotni zjazd zakończony będzie uroczystą Mszą świętą.

Koszt kursu (wraz ze zjazdem weekendowym) – 70 zł

 

Odpowiedzialni: ks. Dariusz Piasecki i ks. Marcin Skowron (tel. 500-031-806)

 

Kandydaci na ceremoniarzy są wprowadzani w głębsze rozumienie liturgii oraz lepsze poznanie wszystkich przepisów dotyczących różnych celebracji liturgicznych. W ramach ćwiczeń praktycznych kandydaci doskonalą swoje umiejętności kierowania zespołami ludzi posługujących w celebracjach niedzielnych i świątecznych, a także w czasie świętego Triduum Paschalnego, odpustu parafialnego i innych uroczystości. Uczą się także przygotowywać zespoły liturgiczne na wielkie celebracje przeżywane w diecezji. (Dyrektorium Duszpasterstwa Służby Liturgicznej, 139)

Do udziału w kursie zapraszamy ministrantów od III klas gimnazjalnych. Prosimy, aby przybywający kandydaci przywieźli ze sobą zgodę Księdza Opiekuna. Kandydaci na ceremoniarzy z innych dekanatów mogą także uczestniczyć w kursie uwzględniając dogodność dojazdu.

Zgłoszenie udziału (do 15 kwietnia)

Nazwisko i imię

Data urodzenia

Miejsce urodzenia

Parafia

Adres email

Numer telefonu

Adres zamieszkania (wraz z kodem pocztowym)

W celu przygotowania legitymacji Służby Liturgicznej proszę dostarczyć prowadzącemu kurs zdjęcie legitymacyjne podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem. Ministrantów posiadających już legitymację proszę je przywieźć na podsumowanie kursu w celu uzupełnienia wpisu. (zaznacz pole obok)